Статті по продукції

  СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ ТЕРАПІЇ ШАФРАНОМ В ОФТАЛЬМОЛОГІЧНІЙ ПРАКТИЦІ: ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ І ПОТЕНЦІЙНО КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ Автори: Петренко О. В., Яковець А. І. Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, м. Київ, Україна   У статті розглянуто поширені асоційовані з віком захворювання очей, патогенез яких пов’язаний з оксидативним стресом. Шафран має виражені антиоксидантні властивості: запобігає окисненню поліненасичених жирних кислот, мембранодеструктивним процесам у фоторецепторах, збільшує…

Патогенетичні аспекти використання препаратів, що містять карнозин, у лікуванні очних захворювань, спричинених оксидативним стресом Гончарова Н. А., Мартиновська Л. В., Пастух І. В., Пастух У. А. Харківська медична академія післядипломної освіти (Харків, Україна)   Актуальність. Дисбаланс між оксидантами й антиоксидантами (оксидативний стрес) призводить до численних патологічних змін в організмі. Підвищення вмісту активних форм кисню в органах і тканинах – один з основних токсичних чинників у розвитку більшості захворювань органа зору: катаракти, глаукоми, різних …

Член-кор. НАМНУ, проф. Веселовська З. Ф., проф. Веселовська Н. Н., доц. Жеребко І. Б. Київський медичний університет УАНМ, м. Київ, Україна Київський міський офтальмологічний центр КМКЛ № 1, м. Київ, Україна     У роботі представлено аналіз застосування N-ацетилкарнозину у пацієнтів з діабетичною катарактою. Термін спостереження – 6 місяців. Отримані дані засвідчують, що N-ацетилкарнозин, який міститься в препараті «Кларастіл» 1 %, сповільнює прогресування патологічних процесів у кришталику у хворих на інсулі…

Катаракта – найчастіша причина втрати зору, особливо у людей літнього віку. Багато лікарів вважають цю хворобу таким самим супутником старості, як зморшки або атрофія м’язів. Зазвичай, виявивши ознаки катаракти, лікар радить хворому дочекатися, коли вона дозріє, тобто коли кришталик зовсім помутніє, а хворий перестане бачити оком, і лише тоді відправляє його на операцію із заміни кришталика штучною лінзою. Хіба це не дивно? Скажімо, зуби ми, як правило, спочатку намагаємося вилікувати, а вже потім вставляємо штучні. Чому б не втрутитися в розвиток катаракти на ранніх стадіях…

ВІКОВА КАТАРАКТА І ЛІКАРСЬКА ТЕРАПІЯ: МОЖЛИВОСТІ Й ВИКЛИКИ ДЛЯ МІСЦЕВОЇ ДОСТАВКИ АНТИОКСИДАНТІВ ДО КРИШТАЛИКА     Автори Хамді Абделькадер, Райд Г. Алані, Барбара Пірсьонек Уперше опубліковано в: Journal of Pharmacy and Pharmacology. – 2015. – Vol. 67. – Issue 4. – P. 537–550. Посилання на повну версію статті англійською мовою: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jphp.12355/full#jphp12355-bib-0015     Резюме Мета Вивчення протикатарактних препаратів триває десятиліттями. За цей час деякі ме…

КЛІНІЧНИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ N-АЦЕТИЛКАРНОЗИНУ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ВІКОВОЮ КАТАРАКТОЮ   Малачкова Н. В.1, Прус Є. Л.2, Радьога К. М.2 1 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, м. Вінниця, Україна 2 Центр зору «Оптимал», м. Вінниця, Україна     Резюме. Актуальність. В усьому світі катаракта залишається одним із лідерів серед захворювань, що призводять до сліпоти. Патологічні стани, пов’язані з процесами старіння кришталика, давно відомі. До них належать пресбіопія та вікова ка…

  Муранов К., Островський М.* * Інститут біохімічної фізики ім. М. М. Емануеля РАН   Уперше опубліковано: В мире науки. – 2021. – № 4 (апрель). – С. 52–57. Кришталик ока – воістину диво природи. Мало того що він прозорий, до того ж майже все життя, він іще й жива фокусувальна лінза, яка забезпечує різкість зображення на сітківці. Крім того, це світлофільтр, що відтинає від сітківки небезпечний для неї ультрафіолет. Доволі давно стало зрозуміло, чому кришталик прозорий, але досі не ясно, як цю прозорість зберегти, не допустити й…

Скрипник Р. Л., Тихончук Н. А., Гребень Н. К. Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, Київ, Україна   Оптимізація лікування травматичних кератитів   Уперше опубліковано: Офтальмология. Восточная Европа. – 2021. – Т. 11. – № 4. – С. 502–507.    Резюме. У статті представлено результати досліджень комбінованих очних крапель у комплексній терапії травматичних кератитів. До складу цих крапель входять декспантенол і гіпромелоза, які сприяють регенерації основних властивостей ро…

ЕКТОЇН ПРИ ЛІКУВАННІ ПОДРАЗНЕНЬ І ЗАПАЛЕНЬ ПОВЕРХНІ ОКА Андреас Більштейн, Аня Генріх, Анна Рибачук, та Ральф Месгес  Перекладено та скорочено. Анотація Поверхня ока стикається з різними неспецифічними стресовими факторами, що призводить до подразнення та запалення епітелію, що викликає дискомфорт у пацієнтів. Ектоїн є бактеріальним екстремолітом, який здатний захищати білки та біологічні мембрани від пошкоджень, викликаних екстремальними умовами навколишнього середовища, такими як спека, ультрафіолетове світло, висока осмолярніст…